KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8969065

nr 896 9065

Berta Hansson

(1910-1994), Sverige

Blandteknik, Berta Hansson (1910-1994), monogramsignerad, Kvinnofigur i bakgrunden Blommor, motivet: 30x19

Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

150 kr

måndag 26 maj 2014
kl 19:22:54

26/5 18:30:33 1      100 kr
26/5 19:17:54 2      Vinnande bud

Berta Hansson

Läs mer om Berta Hansson